A Szent Jobb átvitelének emléknapja a Szent István Bazilikában

2018. 05. 30. | 2018. 05. 15.

2018.05.30. - A budapesti Szent István Bazilika kisbúcsúján, a 18 órakor kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa Spányi Antal megyés püspök lesz. Az ünnepi mise után átvonulnak a a Szent Jobbhoz és imádkoznak szent király földi maradványa előtt. A Szent Jobb tiszteletére ünnepi zenés szolgálattal bemutatott szentmisén a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Egyházzene és Népzene Tanszékének oktatói, hallgatói, a Szent István és a Szent Angéla Budai Ferences Énekes Iskola – a Magyar Tekerőzenekar, a LFZE vonósai és Cserta Balázs tárogatós közreműködésével végeznek zenei szolgálatot. Orgonán kísér Richter Pál, és a LFZE Népzene Tanszékének vezetője. A Hagyományok Háza ismét a kezdeményezés mellé állt, így ismét minden résztvevő ajándékba kap egy énekesfüzetet a komplett miseanyaggal. A misét az ötletgazda Halmos Béla mellett a nemrég elhunyt Kallós Zoltán erdélyi népzenegyűjtő emlékének is ajánlják, aki a Szent Istvánról szóló népénekek legszebb változatait rögzítette hangfelvételeken.