A székesfehérvári Szent Donát kápolna búcsúja - beszámoló

2011. 08. 07. |

sokaság a kápolna előtt

Az öreghegyi egyházközség hívei szeretettel hívták Székesfehérvár lakóit a Szent Donát kápolna búcsúnapjára. Spányi Antal szentbeszédében megemlékezett arról, hogy a régiek Szent Donát közbenjárását kérték a szőlőtermésért. Mára a szőlőskertek eltűntek a városból, de az ünnep nem ment feledésbe. A szentek tisztelete, az útmenti szobrok, feszületek nem pusztán különlegességek, hanem annak jelei, hogy az egyház életébe akarunk becsatlakozni, ahogy elődeink, a szentéletű emberek is tették. Vajon tényleg ilyen lelkülettel élünk-e? Adunk-e Istennek időt a mindennapjainkban, adunk-e Neki több lehetőséget a heti egy óra vasárnapi misén is túl, engedjük-e, hogy része legyen életünknek, akarjuk-e a Benne való megújulást? Kövessük mi is a szentek példáját és éljünk az egyház tanítása szerint - akkor megtaláljuk az örömet és a boldogságot Isten országában.

A szentmise után Tornyai Gábor plébános meghívta a jelenlévőket szeretetlakomára. A pogácsázás és borkóstolás mellett ez a kötetlen találkozások és beszélgetések ideje.

- Marian -
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor