A Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum a Herendi Porcelánmanufaktúra vendége volt a Múzeumok Éjszakáj - beszámoló

2019. 06. 22. | | 2019. 06. 27.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum a Herendi Porcelánmanufaktúra vendége volt a Múzeumok Éjszakáján

2019.06.22. - Az ideiglenes zárva tartás ellenére idén is gazdag programokkal várta az érdeklődőket a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum a Múzeumok Éjszakáján. Rendhagyó módon 2019. június 22-én Herenden, a Herendi Porcelánművészeti Múzeummal közösen rendezett „Hozomány-Hagyomány” című kiállításon várta látogatóit.

A Piac térről különjáratos busszal utaztak a székesfehérvári érdeklődők Herendre. Az érkezőket Lajos Zsuzsanna a Porcelánművészeti Múzeum igazgatója, dr. Kőrös Endre a Herendi Porcelánművészeti Múzeum Alapítvány kuratóriumának elnöke és Smohay András a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum igazgatója köszöntötte. Dr. Nagy Veronika művészettörténész, a kiállítás kurátorának különleges tárlatvezetése nyitotta meg a herendi Múzeumok Éjszakája programját. 17 órától a székesfehérvári zenészekből álló Hámori János Quartet koncertjét hallgathatták a Herendi Művelődési Ház nagytermében. 18 órától a herendi porcelántárgyak születésének megtekintésére nyílt lehetőség Herendi Minimanufaktúrában. A porcelántárgyakat bemutató kisfilm után az érdeklődők az ott dolgozók mindennapjaiba – a Herendi Porcelángyár kulisszái mögé – a korongosok és festők rendkívül aprólékos munkafolyamatiba tekinthettek be. Az eső sem mosta el a jókedvet, vidáman tartalmas programokkal gazdagodva tértek vissza a látogatók este Székesfehérvár Belvárosába.

A „Hozomány-hagyomány” kiállítás megtekinthető 2019. július 31-ig a Herendi Porcelánmúzeum nyitvatartási idejében.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum