A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2018. 03. 14. | | 2018. 03. 05.

2018.03.11. - Vallási magazinunk adásában februári és márciusi egyházi eseményekre tekintünk vissza! A ciszterci Nagyboldogasszony templomban gyűltek össze a város katolikus hívei, hogy együtt imádkozzanak hazánkért, a világ békéjéért.

Az Iszkaszentgyörgyi Lelkigyakorlatos Házban tartották a székesfehérvári egyházmegye pedagógusainak nagyböjti lelkigyakorlatát. A pedagógusok missziós küldetéséről szóltak Ugrits Tamás pasztorális helynök, irodaigazgató gondolatai.

A szentföldi keresztények helyzetéről tartott előadást Jungbert Béla PhD nyug. nagykövet, a Corvinus Egyetem címzetes docense, a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend magyarországi helytartója a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház estjén.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke, a Budai Görögkatolikus Egyházközség parókusa, Makláry Ákos beszélt a kereszténység családjáról, azon belül a görög katolikusokról a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házba szervezett programon.

Az I. Székesfehérvári Mézfesztivál keretében a Székesegyházban Dózsa István, püspöki vagyonkezelő, plébános hagyományteremtő céllal megáldotta a termelők által készített mézeket.

A nagyböjti idő sajátos üzenetéről szólt a székesfehérvári egyházmegye hitoktatóinak és lelkipásztori munkatársainak tartott lelkigyakorlata Székesfehérváron.

Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata

A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. március 11-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig március 14-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.