2019.12.11. - Az Útkereső filmklub bemutatja a Maximilian Kolbe atya életéről szóló filmet.
Az egyházmegye papságának rendezett rekollekciós szentségimádás, majd előadás a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban lesz. Az idei évben Száraz László atyát, a Központi Papnevelő Intézet spirituálisát kértük fel az alkalmak vezetésére.
2019. december 6. - Pénteken 18 órakor ökumenikus Adventi Jótékonysági Estre kerül sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2019. december 05-én, csütörtökön Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász képviseletében ellátogatott Csókakőre, hogy 14 rászoruló család részére tartós élelmiszert adjon át.
2019.12.07. - A Katolikus Karitász is részt vett számos más európai országgal együtt az 1 hetes szolidaritási akcióban. Székesfehérváron december 07-én, szombaton került sor a rendezvényre az Adventi Udvarban, a második gyertyagyújtás programjának keretén belü
2019.12.07. – Folytatódtak a Székesfehérvári Püspökség Adventi udvari rendezvényei. A gyönyörű fényekbe öltözött díszes udvarba ismét várták a családokat és érdeklődőket.
2019.12.01. - Advent első vasárnapján ismét megrendezték a város kulturális életének egyik kiemelkedő eseményét, a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar hagyományos adventi koncertjét.
2019.12.05. - Advent szent időszakában ismét összegyűltek Székesfehérvár hívei, hogy a hónap első csütörtöki napján közösen imádkozzanak a megyés püspök vezetésével, egyházunkért, a papi hivatásokért, a családokért és közelgő NEK kegyelmeiért.
2019.12.02. - Szentmisét mutatott be Spányi Antal megyéspüspök az adventi ünnepkörhöz kapcsolódóan a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai objektumában.