2019. szeptember 24. - Szent Gellért püspök, vértanú személyében a katolikus iskolák égi pártfogójukat köszöntik. A szentmise a Prohászka templomban lesz.
2019.09.25. - Dr. Velkey György előadása a NEK felkészülésének évében a Szent István Művelődési és Hitoktatási Házban.
2019.09.21. - Programokkal és konferenciával várták az érdeklődőket az Alzheimer Világnapján Székesfehérváron, hogy felhívják a figyelmet a megelőzésre és arra, hogy az időben felfedezett és kezelt demenciával hosszú ideig lehet értékes és méltó életet élni.
Elhunyt: 2019. szeptember 22-én.
Temetéséről később intézkedünk.
2019.09.21. - Sokan vettek részt a a bazilikában tartott nyílt napon, szombaton. A vezetett csoportok reggel kilenctől óránként indultak az altemplomból.
2019. szeptember 17. - A munkaterület átadásával megkezdődött Tatabányán egy 12 osztályos katolikus gimnázium felépítése, amelyhez felhasználják a 119 éves, egykori bányakórház épületét - közölte a Székesfehérvári Egyházmegye kedden az MTI-vel.
2019.09.16. - A Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárságának munkatársai megtekintették a székesegyház belső helyreállítási munkálatait. A falképek restaurálásról Jeszeniczky Ildikó tartott részletes ismertetést.
2019.09.17. -- Alakuló közgyűlését tartotta csütörtökön a Csoóri Sándor Társaság a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Az eseményen részt vett a költő özvegye, dr. Balogh Júlia is.
2019.09.15. – A kegyhely felújítási munkálatai ellenére is nagyszámban zarándokoltak a hívek, – töretlen hittel és szeretettel – Bodajkra, a Segítő Szűz Mária kegytemplom búcsúünnepére.