2019. február 24. - Az adománygyűjtés a diákjaink érdekében végzett oktató és nevelő munkánkat szolgálja.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. február 24-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig február 27-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2018-2019-es tanév - A székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szeretettel hívja és várja a gyermekeket szüleikkel együtt az iskolanyitogató foglalkozásaira, melynek első alkalma 7-én lesz.
2019.02.20. – „Minden forrásom belőled fakad… – Miből is? (Ön-)kritikus készület a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra” címmel Dr. Dejcsics Konrád OSB bencés szerzetes, a Pannonhalmi Főapátság kulturális főigazgatója osztotta meg gondolatait
2019.02.21. – Az 1943. január 12-i urivi áttörés emlékére – tisztelegve az elhunytak előtt –, a Magyar Tartalékosok Szövetsége emlékmenetet szervezett immár 19. alkalommal hazánkban, több helyszínen.
2019.02.05. – Honnan tudhatom, hogy baj van ez érzelmi életemmel? Miről lehet felismerni az érzelmileg egészséges embert? Lehet egy házasság olyan, amilyenre vágyunk, sőt, még annál is jobb? Fel tudjuk-e ismerni, mit kell tennünk, és ha igen, hogyan csináljuk?
2019.02.16. – Szép hagyománya a székesfehérvári egyházmegye Házasság hete programjainak, hogy a házaspárok egy egész napos zarándoklaton vesznek részt, hogy megújítsák kapcsolatukat, és hálát adjanak Istennek házasságukért.
2019.02.06. – 2020 őszén, mintegy 80 év után ismét Magyarország ad otthont a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusnak. A rendezvényt megelőző időszak lehetőséget teremt arra, hogy az Eucharisztiát, mint erőforrást ismét felfedezzük.
2019.02.12. – 1858. február 11-én jelent meg Lourdesben a Boldogságos Szűzanya, és mutatta meg a kegyelemnek gyógyító forrását a kiválasztott gyermeknek, a tanuknak, amelyet aztán az Egyháznak ajándékozott a betegek gyógyítására.