2018.10.21. - Ezen a vasárnapon az ország valamennyi katolikus templomában a perselypénzt a missziók javára fordítják.
2018. október 21. - Bicskén délelőtt Spányi Antal megyés püspök bérmál.
2018. október 22-én, 9 órakor a Székesfehérvári Egyházmegye szervezésében a Szent Imre templom oldalánál elhelyezett emléktáblánál tartanak imádságos megemlékezést az 56-os áldozatokról.
2018. október 20. – A Székesfehérvári Egyházmegye hitoktatói számára szakmai napot szervezett az Egyházmegye Hitoktatási Felügyelősége.
2018. október 19.- A Prohászka templom karitász csoportjának életében az idei esztendő kiemelt jelentőségű volt, mivel 25 évvel ezelőtt kezdte el a csoport a szeretetszolgálatát.
2018.10.18. - A rendezvényre az Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság felkérése alapján került sor, melyen történelem tantárgyból látogathattak bemutató órákat az Egyházmegye iskoláiban tanító szaktanárok.
2018.10.18. - 2005 óta egy Dél-Amerikából induló kezdeményezésre, a világ minden táján együtt imádkozza a rózsafüzért egymillió gyermek, a világ egységéért és a békéért. A székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola tanulói is csatlakoztak.
2018.10.17. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében rajzpályázatot hirdetett „Az Eucharisztia az Egyház életének forrása” címmel.
2018.10.13. – Az alsószentiváni templom, a Fatimai Szűzanya tiszteletére szentelt kegyhely legkedveltebb ünnepe a nagyszülők zarándoklata. Buszokkal, autókkal érkeztek az egyházmegye határain túlról idén is a zarándokok a búcsúi szentmisére.