2018. február 20. - Dr Makláry Ákos előadására kerül sor címmel A kereszténység családja a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
Püspök atya 2018-ban is tisztelettel és szeretettel hívja paptestvéreit a hónap utolsó csütörtöki napján 19 órára a Püspökségre kötetlen beszélgetésre, együttlétre és szerény vacsorára.
2018.02.16. – „A nagyböjti elmélkedést, imádságot, a hitigazságokban való elmélyedést, nemcsak saját lelkünk javításáért, szebbé tételéért tesszük, hogy közelítsünk Jézushoz, hanem másokért."
2018. március 4. és 11. között ismét megrendezik hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést. Az országos gyűjtés során a hívek a templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat.
A 2018-as év nagyböjti és nagyheti eseményei, valamint azok beszámolói.
"A Nagyböjt egy új kezdet, olyan út, amely elvezet a biztos célhoz, a feltámadáshoz, Húsvéthoz, amikor Krisztus győzedelmeskedik a halál felett."
2018.02.14. - A Hamvazószerdán megkezdődő Nagyböjtöt a székesfehérvári Szent Imre iskolások a hagyományos hamvazkodással kezdték.
2018.02.11. - Szent II. János Pál pápa 1992-ben kezdeményezte, hogy február 11-e, a Szűzanya első lourdes-i jelenésének napja, a betegek világnapja legyen: „hogy Isten egész népe kellő figyelmet szenteljen a betegeknek, és segítse elő a szenvedés megértését”.