2018.12.11. - A Fehérvári Huszárok Napján a limanovai csata 104. évfordulójára emlékeznek a Fehérvári Huszárok Egyesülete szervezésében a Városház téren.
Az egyházmegye papságának rendezett rekollekciós szentségimádás, majd előadás a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban lesz.
2018. december 23-án 18.00-tól 22.00-ig lehetőséget biztosítunk karácsonyi jókívánságok, üzenetek megjelenítésére a Püspöki Palota homlokzatán.
2018. december 19. 00.00-ig, vagy a rendelkezésre álló 1000 üzenet erejéig tudjuk fogadni a jókívánságokat.
2018.12.07. - Az indiai nővérek Adonyban, az általuk üzemeltetett Idősek Otthonában erősítették meg fogadalmukat, mellyel ismét elkötelezték magukat a szegények, az idősek gyámolításában, ellátásában önként vállalt szolgálatuk mellett.
2018.12.08. – Advent szent időszakában a meghittségre, elcsendesedésre vágyóknak idén is nyitva áll a székesfehérvári püspöki palota kapuja.
2018.12.06. - A liturgikus év első csütörtöki napján advent szent időszakában is összegyűltek Székesfehérvár hívei közös imádságra, az Eucharisztia ünneplésére. A Szent Imre templomban a megyés püspök vezetésével imádkoztak.
2018 advent - Évről évre növekszik az adományozók és a támogatott családok száma, így mára egy nagy összefogássá vált a „Tárjátok ki a szívetek” adventi segélyprogram. A tartós élelmiszer gyűjtő program is ilyen.
2018.12.02. – A MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred, a Székesfehérvári Egyházmegyével közösen idén is megrendezte Adventi Hangversenyét Székesfehérváron, a Ciszterci-templomban.
2018.12.03. – Teljeskörűen akadálymentesített bérletes előadássorozatot indít a Vörösmarty Színház a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvánnyal és a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házzal együttműködve.