250 gyermek Jézus körül - beszámoló

2018. 05. 14. | | 2018. 05. 14.

2018.05.14. – Székesfehérváron 2018 májusában 250 gyermek járult Isten szent színe elé, hogy megvallja hitét, és részt vegyen élete egyik legfontosabb és legszebb ünnepén, az elsőáldozáson. Az ünnepi szentmisékben a plébániai és iskolai hittanokon ismeretben és lelkileg is előkészült hittanosok ünneplőben léptek az oltárhoz az Úr fogadására.

Spányi Antal megyés püspök minden idén elsőáldozó gyermeknek áldását küldi és imádkozik értük, hogy hívő keresztények váljanak belőlük. Az Oltáriszentség gyakori vétele által és példamutató életükkel mindvégig Jézus mellett maradjanak.

A főpásztor szeretettel hívja és várja a gyermekeket, hitoktatóikat és szüleiket szeptember 16-án Bodajkra, az elsőáldozók zarándoklatára, hogy közösen köszönjék meg a Segítő Szűzanyának, hogy elvezette őket Szent Fiához, Krisztushoz.

Fényképeket készítette Nagy Anikó