161 éve született Prohászka Ottokár püspök

2019. 10. 10. | 2018. 12. 06.

2019. október 10-én, 17 órától a Vasútvidéki Prohászka templomban emlékeznek meg hagyományosan Prohászka Ottokár püspökről Székesfehérváron. Születésének 161. évfordulóján az egyházmegye püspöki szentmisével és közös imádsággal tiszteleg a nagy püspök előtt.

Az ünnepségre az ország minden részéből várják a Prohászka Imaszövetség tagjait, akik a szentéletű püspök példájára a magyar egyházban új papi és szerzetesi hivatások születéséért imádkoznak. A vasútállomással szemben álló emléktemplom minden kedves hívő számára könnyen elérhető.

A Prohászka Imaszövetségbe új tagok jelentkezésére is számítanak, jelentkezési lapok a helyszínen találhatók. Az Imaszövetség havi hírlevele és a letölthető jelentkezési lapja a www.szfvar.katolikus.hu honlapon található.

Korábbi évek beszámolói: