159 éve született Prohászka Ottokár püspök

2017. 10. 10. | 2016. 12. 08.

2017. október 10-én, 16 órától a Vasútvidéki Prohászka templomban emlékeznek meg hagyományosan Prohászka Ottokár püspökről Székesfehérváron. Születésének 159. évfordulóján az egyházmegye tudományos előadással, püspöki szentmisével és közös imádsággal tiszteleg a nagy püspök előtt.

Az ünnepségre az ország minden részéből várják a Prohászka Imaszövetség tagjait, akik a szentéletű püspök példájára a magyar egyházban új papi és szerzetesi hivatások születéséért imádkoznak. A vasútállomással szemben álló emléktemplom minden kedves hívő számára könnyen elérhető. A Prohászka Imaszövetségbe új tagok jelentkezésére is számítanak, jelentkezési lapok a helyszínen kaphatók.

A szentmise után a templom előterében, a Prohászka Imaszövetség tagjai átvehetik a Szent Gellért Kiadó által megjelentett ún. Napi kalauzt, Prohászka püspök idézeteivel, a 2018-as ajándék zsebnaptárat, valamint lehetőség lesz kedvezményes könyvvásárlásra is. A Prohászka Imaszövetségbe új tagok jelentkezésére is számítanak, jelentkezési lapok a helyszínen találhatók.

Az Imaszövetség havi hírlevele és a letölthető jelentkezési lapja a www.szfvar.katolikus.hu honlapon található.

Korábbi évek beszámolói: