Székesfehérvári Egyházmegye

Tel: 06 22 510 698

Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök
2011. szeptember 17-én megalapította
a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteményt.

2018. szeptember 15. -  Az Ars Sacra Fesztivál keretében nyolcadik alkalommal rendezett kiállítást a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteménye.

Olasz Ferenc, Balázs Béla díjas fotógráfus gazdag életműjéből láthattunk válogatást. A szokástól eltérően most Reha György, a kiállítás szervezője nyitotta meg a délutánt. Köszönőjében elmondta, hogy a sok kiváló fotóművész közül Olasz Ferenc kiemelkedik azzal a pontossággal, ahogy a magyar nép hitéhez való ragaszkodásának művészi bizonyítékait megörökítette és igy azokat a jövő nemzedékei számára megmentette. Számos könyve és több mint hetven művészi film - melyeket Olasz Ferenc készített, - is ezt bizonyítják.

2014-ben készült Ars Hungarica című filmjében a Kárpát-medence művészeti emlékiből kaptunk válogatást.  Gyönyörűen összeállított képsorokat láthattuk többek között a veleméri Szent Háromság templomról, a Szent Koronáról, a kassai székesegyházról, a százhalombattai Makovecz templomról és még sok más szakrális emlékről. A képeket szebbnél-szebb zenék kisérték.

A film végén, Spányi Antal megyéspüspök zárta a délutánt köszönő szavaival.

Fényképeket készítette Kis Emőke

Meghívó és plakát

Meghívó: 1809meghivo_kortars.pdf (870 kB)

Plakát: 1809plakat_kortars.pdf (855 kB)