Esélynap - beszámoló

2019. 06. 12. | | 2019. 06. 18.

2019. június 12. –  Szerdán újra megrendezésre került az Esélynap, idén új helyszínen, a Zichy liget hűvös fái alatt.

A program 10 órakor kezdődött, amit Dr. Cser-Palkovics András polgármester úr két, Szent Kristóf Házas fiatallal együtt nyitott meg, majd közösen elénekeltük a Múlnak a gyermekévek című slágert.

A fogyatékkal élő fiatalok rengeteg foglalkozáson vehettek részt; voltak integrált kézműves foglalkozások, cukorkakészítés, érzékenyítő játékok látássérült, hallássérült, mozgássérült, autizmus témában. Kerekesszékes akadálypályán kívül a terápiás kutyákkal is lehetett ismerkedni. Több szervezet is képviseltette magát, többek között a Teljes Élet Szociális Alapítvány, a SINOSZ, a LÁRKE, a Viktória Rehabilitációs Központ, a Hatpöttyös Étterem, és nem utolsósorban a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő Szent Kristóf Ház.

A nagy hőség ellenére a résztvevők nagyon jól érezték magukat. Rengeteg élménnyel tértek haza, miután a 21 Gramm Akusztik helyi zenekar koncertjét meghallgatták.

Karitász