Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Székesegyház) - beszámoló

2018. 02. 01. | | 2018. 02. 02.

Krisztus hívó szava nekünk is szól – Elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnep Székesfehérváron

2017.02.01. – A 2020-as Eucharisztikus Kongresszusra készülve, együtt imádkoztak főpásztorukkal a fehérvári hívek a hagyományos elsőcsütörtöki imaalkalmon, ezúttal a Székesegyházban. Ezen az estén Spányi Antal püspök az evangéliumhoz kapcsolódva arról beszélt, ahogy Jézus meghívta és elküldte az apostolokat, hogy hirdessék Isten országának örömhírét, ugyanúgy nekünk is ezt kell tennünk, az Ő követőinek. Küldetésünk a tanúságtevés.

Dózsa István plébános köszöntötte a főpásztort és az egybegyűlteket és a szent időről beszélt, amelyet a közös szentmisében, szentségimádásban megélhetünk.

Beszédében a megyés püspök az evangélium tanításán keresztül bemutatta, Jézussal elkezdődött az Isten országának megvalósulása a földön. Ennek az örömhírnek hirdetését és továbbadását az apostolokra bízta, mindenekelőtt élőszóban, minden földi javak használatát mellőzve. „Csodálkozva nézzük az apostolokat, akik azonnal engedelmeskednek Jézus kérésének és gondolkodás nélkül otthagynak mindent, elindulnak a világba egy bottal kezükben. Dönteni tudtak, mert életük hátterében ott volt a hit: eljön Messiás, és Isten uralkodik majd az Ő országában. Készségük mindenképpen figyelemreméltó számunkra, mert Jézus minket is követésére hív, Jézus meghívása nekünk szól. Az apostolok rábízták magukat Krisztusra és elindultak, hogy hirdessék a jó hírt. Mi sem mondhatjuk tehát, hogy nem vagyunk rá felkészülve, nem tudjuk vállalni a tanúságot, hanem indulnunk kell. Fel kell ismernünk, hogy a tanítványok sem a saját erejükre támaszkodva, hanem Isten kegyelme által, Jézus nevében tudtak cselekedni. Küldtetésünk, feladatunk, és felelőségünk, hogy tanúságot tegyünk mi is Isten szeretetéről. Amit ránk bíztak azt hirdetni kell, keresztényi mivoltunkat meg kell mutatnunk, és föl kell ragyogtatnunk a világban. … A Szentlélek mindent megad nekünk, hogy tanúságunk által erősödjön a kereszténység, és a világban az Úr Jézus Krisztus megdicsőüljön.”

A szentmise után a főpásztor az Oltáriszentségben jelenlevő Krisztushoz fohászkodott, hogy készségesek legyünk mi is az apostolokhoz hasonlóan követni Jézust, és hirdetni az evangéliumot ott, ahol élünk.

A szentóra végén az egybegyűltek a főpásztor vezetésével elimádkozták az Eucharisztikus Kongresszus imáját, majd a megyés püspök felolvasta Szent II. János Pál az elesettekért, és a VI. Pál pápának a Szűz Anyához írt imáját. A közös imádság litániával és szentségi áldással zárult.

Képek: Somogyi Tamás
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata