Egyházmegyei zarándoklat Máriaremetére - beszámoló

2012. 06. 03. | | frissítve 2012. 06. 04.

zarándokok a szabad ég alatt

Délelőtt Máriaremetén a kegytemplom előtt tartott ünnepi szentmisét Spányi Antal megyés püspök, a Székesfehérvári Egyházmegye 85. alkalommal meghirdetett zarándoklatán.

zarándokok a szabad ég alatt                    szentmisén

oltárnál                   szentmisén

zarándokok                    szentmisén

Szentháromság ünnepén gyűltek össze a hívek. Spányi Antal főpásztor, homíliájában arról beszélt, hogy Isten kinyilatkoztatta belső életének titkát; ez örömünnep. Mindannyian ennek az Isten gyermekeivé váltunk, amikor a Szentháromságnak a nevére lettünk keresztelve. Ez az Isten annyira szeret minket, hogy megismerhetjük szeretetének misztériumát, életének részévé lehetünk, gondviselésében élhetünk.

Mindennapi nehézségeink során is bennünk lehet és legyen is bennünk a hála lelkülete: mert Isten szerető jelenlétében élhetünk. Ugyan ezt a gonosz erőteljesen igyekszik ellehetetleníteni bennünk – rajtunk is múlik, hogy az ő romboló uralma alá engedjük-e magunkat vagy Isten országához akarunk-e tartozni, az Ő országát akarjuk-e építeni.

Nem pusztán önmagunkért felelünk – hanem a ránk bízott emberekért is. Isten jelenléte ajándék számunkra. Tanúságot kell tennünk a világ számára az üdvösség reményéről. „Isten általunk akarja most jobbá, szebbé, de szentebbé is tenni ezt a világot.”

Homília meghallgatása:

- Marian -