Egyházmegyei Ifjúsági Zarándoklat - kétnapos

2017. 09. 30. | | 2016. 12. 08.

2017. szeptember 29-30. - Az idei évben rendkívüli lesz a Mór-Bodajk zarándoklat. Idén közösen zarándokolunk szatmári és passaui fiatalokkal. Kérjük, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan tájékoztassák és lelkesítsék a fiatalokat a közös ima és zarándoklat lehetőségére.

Amennyiben az egyházközségéből érkező fiataloknak szüksége van segítségre (pl.: oda-vissza utazás) kérjük, hogy jelezzék nekünk e-mailben vagy telefonon.

A zarándoklaton való részvétel regisztrációhoz kötött, az alábbi linken elérhető:

A regisztrációs link az ifjúsági Iroda facebook felületén is elérhető, illetve e-mailben mindenkinek elküldjük.

A regisztrációs határidő szeptember 20.

A tizennyolc év alatti résztvevőknek szülői beleegyezés szükséges, amely a mellékletben elérhető, kérjük, hogy ezt postai úton vagy scannelve küldjék el vagy hozzák magukkal a fiatalok a zarándoklatra.

Simon Katalin
Ifjúsági Iroda
ifjusag@puspokseg.hu

Plakát letöltése:  2017ifjusagizarandoklat.png (1.5 MB)

Szülői nyilatkozat 18 év alattiak számára:  2017ijzar_szuloinyilatkozat.docx (20 kB)

Részletes program

Kedves Zarándokok!

Az idei több szempontból is különleges zarándoklat lesz. Először is Miattatok, hiszen nagyon sokan jelentkeztetek. Jó látni, hogy az egyházmegyénkből ilyen sok fiatal szeretne együtt lenni és együtt örülni az Úrnak, no meg egymásnak. Másrészről, a Passaui és Szatmári Egyházmegye fiataljai is csatlakoznak hozzánk, tehát nemzetközi csapat gyűlik majd össze!

Néhány gondolat a programról, fontos információkról:

A nagy létszám miatt a helyszínt megváltoztattuk. Helyszíni regisztráció továbbra is a Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskolában lesz (cím: 8060 Mór, Erzsébet tér 19.), ide gyertek nyugodtan. Itt fogtok aludni, ezért le lehet majd tenni a csomagjaitokat, és innen átirányítanak majd Benneteket a Művelődési Házba, ahol az este nagy részét töltjük majd. (cím: 8060 Mór, Erzsébet tér 14. – két épület közti távolság 200m) Fontos, hogy hozzatok magatokkal polifoamot, hálózsákot, kispárnát, sajnos nem tudunk biztosítani egyiket sem. Szombatra kényelmes ruha, túracipő legyen nálatok, esőkabát, kulacs.

Érkezés: pénteken (szeptember 29.) 17.00-tól várunk Titeket sok szeretettel!

18.00-kor
hideg vacsorával indítjuk a zarándoklatot. Sajnos nem tudunk biztosítani vacsorát az ételallergiásoknak, kérünk titeket, hogy hozzatok magatokkal. Hűtésre van lehetőség.

19.00-kor
a helyi plébános, Ambrózy Tamás atya köszönt minket a kapucinus templomban, ahol egy zenés szentségimádással folytatjuk az estét.

20.00-tól
van lehetőségünk megismerni egymást jobban, játékok keretében.

Az estét egy nagy bulival zárjuk, 21.00-tól dicsőítő koncert lesz a Művelődési Házban, kb. 22.30-ig. Ezután az iskolában lehet folytatni a beszélgetéseket, akár játszani is.

Kérünk Titeket, hogy ezt már halkan, hogy mások pihenését ne zavarjátok.

Másnap, szombaton (szeptember 30.) 7.00-kor lesz az ébresztő, majd 7.30-tól zsolozsmázunk a kispapjaink vezetésével az iskola tornatermében.

8.00-kor reggelizünk, 8.45-kor együtt átvonulunk a templomba, ahonnét negyed 10-kor együtt indulunk zarándokolni. A zarándoklaton három állomás lesz, melyeket egy-egy egyházmegye vállalt el.

Bodajkra 13.00 körül érkezünk meg, ahol ünnepélyesen bevonulunk a templomba. Ezután egy gulyásleves ebédre invitálunk Titeket, végül a zarándoklat megkoronázásaként egy közös püspöki szentmisén veszünk részt Bodajkon, 16.00-tól.

Egy fontos kéréssel fordulunk még felétek. Ahogy a nevében is benne van, ez egy ifjúsági zarándoklat, szóval nekünk, fiataloknak szól. Az életünkből már nem tudjuk (talán nem is szeretnénk) kizárni a közösségi médiát, így mi sem szeretnénk. Tehát hozd magaddal a telefonodat, pénteken este legyen nálad mindenképpen és csinálj annyi képet, amennyit csak tudsz, majd tedd fel őket egy közösségi portálra #morbodajk címszó alatt. Szombaton a zarándoklat ideje alatt maradjon a táskádba, de ebédkor ismét elő veheted! Természetesen nem kell addig várni, nyugodtan a készülődésről is feltölthettek képet!

Buen Camino!