Búcsújárás Alsószentivánon a Fatimai Szűznél - beszámoló

2018. 07. 13. | | 2018. 07. 13.

Búcsújárás Alsószentivánon a Fatimai Szűznél

2018. július 13. - A Fatimai Szűzanya első magyarországi búcsújáró helyén, Alsószentivánon májustól októberig, minden hónap 13-án, a fatimai jelenések napjain tartanak zarándoknapot. Az idei harmadik búcsúnapon a hagyományoknak megfelelően ismét egy újmisés pap, mégpedig a németkéri kötődésű Fekete Zoltán vezette a szertartást, akit 2018. június 16-án szenteltek pappá a németkéri Szent Kereszt felmagasztalása templomban.

Prédikációjában a fiatal lelkész bevezetőként az 1917. július 13-i fatimai jelenés történetét idézte fel. Majd a fatimai titkokról, köztük a megjósolt keresztényüldözésekről, modern kori vértanúságról beszélve kiemelte: Fatima üzenete ma is érvényes. A legfontosabb feladatunk a lélekmentés, Krisztus tanításainak megismertetése mindenkivel. Fontos az imádság, az áldozathozatal, és ha szükséges, a szenvedés is. "Örömmel szenvedek értetek" – idézte Pál apostol kolosszeiekhez írt levelét, utalva ezzel a lemondásokra, áldozathozatalokra és napjaink keresztényüldözéseire is. (Kevesen tudják, hogy a Földön ma a kereszténység a legüldözöttebb vallás.) Isten nem ok nélkül engedi meg a rosszat, a keresztényüldözéseket sem: a vértanúk példája erőt adhat másoknak, hozzájárulhat a lelkek megmentéséhez. Amit Isten megenged, az biztosan jó hosszú távon, s nekünk, hívő embereknek a legfontosabb feladatunk Istennek megfelelni, az ő rendelését beteljesíteni. Ehhez mutat utat számunkra a Szűzanya, az első keresztény, Jézus első tanítványa is.

Az ünnepi szentmise végén, a körmenetet követően Helter István köszönetet mondott mindazoknak, akik a búcsú méltó lebonyolításában, illetve előkészületeiben részt vettek, jelenlétükkel a kegyhelyet megtisztelték.

A búcsú végül szentségimádással zárult, s a jelenlévők minden bizonnyal lelkiekben megerősödve tértek haza ezen a júliusi délelőttön is.

Kiss Attila