Bérmálás: Tatabánya (Bánhida) - beszámoló

2019. 05. 19. | | 2019. 05. 21.

Bérmálás Tatabánya – Bánhidán

2019.05.19. – Tatabánya – Bánhidán bérmált Spányi Antal megyés püspök. A Szent Margit Általános Iskola 7-8. osztályos fiataljai mellett a bánhidai plébánián felnőtt keresztségben részesültek is kérték a bérmálás szentségének felvételét. Így összesen 94 bérmálkozó járult a megyés püspök elé. A kétéves felkészülés során a jelentkezőknek mély lelki feltöltődést jelentett a Szűz Mária Szent Szíve kilenced, az Eucharisztikus Kongresszus keresztjének fogadása szentségimádással, virrasztással, az Eucharisztikus Kongresszus tatabányai zászlójának elkészítése és részvételük az Alsószentiváni hittanvetélkedőn.

Az ünnepi szentmisében is kihelyezték az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus helyi zászlóját, amely az Alsógallai Plébánia Hímzőkörének munkája. A zászló alapja világoskék selyem, melyre fehér és arany fonállal gömöri göbös (csomós) és száröltéssel hímezték a díszítést. A zászlóra a Szűzanya motívumhoz, az alsógallai Bem utcai Szent István-templom oltárképén található Mária-kép szerepelt mintaként.

Fényképek: bánhidai plébánia