A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda Veni Sancte-ja - beszámoló

2018. 08. 31. | | 2018. 09. 03.

2018. augusztus 31. - A tanulóink és szüleik, nagyszüleik, tanáraink, s a kis első osztályosokat az első jeles iskolai eseményre elkísérő óvodapedagógusaink által megtöltött Prohászka Ottokár-emléktemplomban mutatta be Spányi Antal megyés püspök atya azt a tanévnyitó szentmisét, melyben e tanévünk sikeréért kértük a Szentlélek Úristen nehéz helyzetekben is erőt adó segítségét, oltalmát.

Intézményünk nevében Ugrits Tamás püspöki biztos atya köszöntötte Püspök urat az új tanév kezdetén, s köszönte meg azt az egész éves jelenlétet, támogatást, melynek segítségével folyamatosan fejlődik, lelki értelemben is épül – Tamás atya szavaival – missziós küldetést folytató iskolánk.

Tanévkezdő gondolataiban Püspök atya az apostolok példáját tárta a Székesfehérvár legnagyobb templomát megtöltő gyermekek, fiatalok és családtagjaik elé. Kérte a jelenlévőket, hogy a Szentlélek erejében bízva, ugyanakkor kitartóan, töretlen szorgalommal, bátran, békességben, örömben és vidámságban induljanak az új tanévnek úgy, ahogy az apostolok is tették azt, Pünkösdöt követően, szeretetben továbbadva a Jézustól tanultakat, megosztva az emberekkel az Ő örömhírét.

Orosz hadifogságot megélt szemináriumi elöljáróját, tanárát idézve hívta fel Püspök atya valamennyi jelenlévő figyelmét arra, hogy a Lélek erejében, kegyelmeiben bízva kell a nehéznek, lehangolónak mutatkozó helyzetekből is kihoznunk a legjobbat – lelki, szellemi növekedésünk érdekében. Fontos, hogy ne csak magunkban próbáljuk elvégezni a tanév elején vállalt feladatokat, hanem hívjuk segítségül a Lélek ajándékait.

A templomban nyitotta meg Csák Lajos igazgató úr is a 2018-2019-es tanévet. Beszédében említést tett az iskolában a nyár folyamán lezajlott, a létszámbővülés okán szükségessé vált fejlesztésekről, majd külön is köszöntötte az iskolát most kezdő kis első osztályosokat. Megköszönte a szülőknek, hogy gyermekük nevelését a város egyetlen, rendkívül sokszínű nevelési-oktatási programmal bíró katolikus iskolájára bízták, majd említést tett tanulólétszámunk folyamatos és most már jelentős növekedéséről.

Spányi Antal püspök atyának köszönetet mondott azért az erkölcsi támogatásért, anyagi áldozatvállalásért, mellyel gondját viseli intézményünknek, majd említést tett a tanév legfontosabb célkitűzéseiről. Eszerint a sok-sok örömteli pillanat közös átélése mellett fontosnak tartja a korszerű tudástartalmak átadását, a gyermekek nevelését és segítését a közösségkeresésben, valamint a helyes értékrend kialakításában.

Dunai Rita, igazgatóhelyettes