A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő Szent Kristóf Ház fiataljai Móron - beszámoló

2018. 06. 05. | | 2018. 06. 04.

2018. június 5. - Sok éves múltra tekinthet vissza a Móron működő Bice-Bóca Egyesület és a Székesfehérváron működő Szent Kristóf Ház együttműködése. Mindkét szervezetnél a fogyatékkal élő embertársaink támogatása áll a középpontban, amit hasonló lelkülettel próbálunk végezni, hiszen a Jézustól tanult szolgáló szeretet határozza meg mindennapjainkat, tevékenységünket. Más is összeköt bennünket, ugyanis több, Móron élő fiatal jár a Szent Kristóf Házba, miközben tagja a Bice-Bóca Egyesületnek is. Vannak komoly nagy, közös programjaink is, mint például a minden évben a Bice-Bóca Egyesület által Móron megszervezett Fogyatékkal élők napja, melynek mottója: „… mindannyian mások vagyunk…”, mindenki kincseket hordoz magában, amivel megajándékozhatja a másik embert. A feladat mindnyájunk számára közös: meg kell tanulnunk szeretni!

Idei találkozásunkra május 12-én került sor, amelyre a Szent Kristóf Házban már hetekkel előtte elkezdtük a felkészülést, gyakorlást, ugyanis mi is fellépünk ezen a napon, énekekkel, tánccal, versekkel. A program délelőtti része tulajdonképpen erről szól, a különböző helyről érkező, akadályozottsággal élők bemutatkozásáról. A délután folyamán aztán különböző játékos ügyességi és integrációs feladatokkal foglalhatja el magát minden jelenlévő. A város központjában sok érintett fiatal, családtag, a város vezetői és más érdeklődők alkotják azt a csapatot, akik megpróbálják megélni az elfogadást, befogadást, a feltétel nélküli szeretetet, szolgálatot. Külön kiemelendő a Móron működő önkéntes Karitász-csoport munkája, akik egész napos szolgálatukkal segítik a programot. Mint ahogyan a mellékelt képeken is látszik, igazán felszabadult, jó hangulatú ez az együttlét, amiben rátalálunk nemcsak egymás kezére, hanem egymás szívére is.

Karitász