A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2019. 07. 17. | | 2019. 07. 11.

Júniusi és júliusi egyházi eseményekre tekintünk vissza. A 2020-as Eucharisztikus Kongresszusra készülve tartott előadást Barsi Balázs OFM, ferences szerzetes a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Nemzetközi Kutatócsoport látogatott el a Szent István király-székesegyházba, hogy megtekintsék a templomban folyó restaurálási munkákat. Több mint száz fehérvári fiatalt bérmált Spányi Antal püspök Pünkösd vasárnapján, a Prohászka emléktemplomban. A Zöldellő kert és a Szép otthon elnevezésű karitász segélyakciók keretében kapott támogatást egy csókakői család. Megkerültek és hazatértek a fehérvári püspöki könyvtár elveszett ősnyomtatványai. Tizenhárom új hálaszívet helyeztek el a Vértessomlói kegytemplomban az elmúlt esztendőben gyermekáldásban részesült családok.

A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. július 14-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig július 17-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Készítette: Somogyi Tamás és Berta Kata