A budaörsi karitászcsoportnál - beszámoló

2018. 04. 24. | | 2018. 04. 23.

2018. április 24. - Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével „A karitatív segítségnyújtás előmozdítása szakértők és önkéntesek bevonásával” elnevezésű pályázat keretén belül 2018. április 16-án került sor a Székesfehérvári Egyházmegye budaörsi önkéntes karitászcsoportjának meglátogatására. Az egyházmegyei Karitász Központból Nagy Lajosné, karitászigazgató és helyettese, Sinkovicsné Máté Hortenzia kereste fel a karitász önkénteseket. A Székesfehérvári Karitász vezetősége fontosnak érzi, hogy az egyházmegye területén működő karitászcsoportokkal felvegye személyesen is a kapcsolatot a gyümölcsöző együttműködés elősegítése érdekében. A karitásztagok tájékoztatása, ösztönzése, a tapasztalatcsere, a közvetlen segítségnyújtás a csoportoknak egybevág a pályázatban foglalt célkitűzéseinkkel, miszerint szeretnénk az önkéntes, karitatív munkát propagálni, motiválni minél szélesebb körben a rászorulók hatékonyabb támogatása érdekében.

A kölcsönös bemutatkozás és köszöntés után Nagy Lajosné tájékoztatta a jelenlevőket a különböző karitászprogramokról, amelyeknek a megvalósításában az önkéntesek munkájára is számítanak. Ezek után a csoport helyi adottságairól, nehézségeiről (nincs megfelelő közösségi ház, ahol rendszeresen összejöhetnének a tagok, hiányzik egy raktár is), és örömeiről (hajléktalanok karácsonyi ebédje, egyéb rendezvények pozitív visszhangja) meséltek a tagok. A beszélgetés során megfogalmazódtak kérdések és válaszok az élelmiszermentéssel, a Katolikus Karitász országszerte meghirdetett képzéseivel kapcsolatban.

A szakmai megbeszélést az „Enni adok, enni kapok” gyűjtődoboz, valamint a templomkertben elhelyezett Prohászka Ottokár szobor megtekintése követte.

Az eseményen megvalósult a pályázati anyagunkba foglalt célkitűzés, miszerint önkénteseink bevonásával szabadidős programot szervezünk, a közösségi aktivitás erősítését szem előtt tartva.

Karitász